Vanemuise kontserdimajas saab 9. novembrist 2023 kuni 3. jaanuarini 2024 vaadata Konrad Mägi Ateljee maalijate 2023. aasta suvel natuurist maalitud motiive – looduse- ja linnavaateid, meremaale ning suviseid lilleseadeid.
Näitusel esinevad Alo Aarsalu, Anna Otsolainen, Eve Valper, Heiki Merila, Heli Järv, Jane Kukk, Kaari Onni, Karin Karlsson, Kersti Kohtla, Koidu Laur, Külli Trummal, Lemme Haldre, Maire Aarsalu, Mari-Ann Remmel, Reeli Hansen, Saima Männo, Uku Paul Tuuling, Ulvi Raudsik, Ülle Tabas. Näituse on kujundanud Alo ja Maire Aarsalu.
Konrad Mägi Ateljee on Tartus tegutsev vabaateljee, mille tegevust haldab ja korraldab MTÜ Konrad Mägi Ateljee Selts. Oluline osa õppetööst on maalimine loomulikus päevavalguses natuuris, millele lisandub joonistus ja krokii elava modelli järgi. Konrad Mägi Ateljee õpet iseloomustab unikaalne järjepidevus: praegused juhendajad on õppinud Heldur Viirese ja Kaja Kärneri käe all; Kaja Kärner oli Ado Vabbe õpilane ja Heldur Viirese õppemeetod põhines samuti Ado Vabbe õpetusel.
Ateljee õpetuse olulisemaid jooni põhineb „puhta vaatamise“ autonoomsel maalitraditsioonil, mida alates 19. sajandi lõpust juurutasid modernistlikud maalijad Prantsusmaal. Sellesama idee tõi Konrad Mägi kaasa Pariisist, kus ta õppis koos teiste eestlastest kunstnikega Académie de la Grande Chaumiere’s. See 1904. aastal asutatud ja siiani tegutsev vabaateljee oli eeskujuks ka kunstikooli „Pallas” maaliosakonna loomisel. Nõukogude okupatsiooni ajal, pärast Pallase sulgemist, jäi alles kooli traditsiooni hoidev maalisuund, mille märksõnadeks on „valgus“, „vaatlemine“, „vorm“, „valguse ja varju jälgimine“, „universaalsus“. Universaalsus tähendab poliitilise dimensiooni puudumist: maalitakse loodus- ja interjöörimotiivi, poseerivat modelli ja linnavaadet, kuid motiiv on vaid vahend, et anda edasi esmatähtsat – värvi ja valgust-varju lõuendi tasapinnal.