Vanemuise kontserdimaja publikugaleriides on igal hooajal kaks kuni neli näitust.
Näitustele on oodatud kunstnike, stuudiote, harrastuskunstnike ning fotograafide looming.
Vanemuise kontserdimaja publikugaleriides on igal hooajal kaks kuni neli näitust.
Näitustele on oodatud kunstnike, stuudiote, harrastuskunstnike ning fotograafide looming.
Augustis tähistas hobikunstnik Hillar Ehaste 70 juubelit ja avas Vanemuise kontserdimajas oma maalide III isikunäituse “Traavli galopp sürrealismi”
Maalinäitus on Vanemuise kontserdimajas kuni oktoobi lõpuni.
Valikus on maastikud, linnavaated, reisipildid, graatsilised tantsijannad ja sürrealismi teosed.
Isu maalida on Hillarit saatnud aga terve elu, lihtsalt töö ja karjäär polnud selleks varem mahti andnud.
Hillar Ehaste on erialalt mäeinsener, keda saatus viis kõigepealt ehitustele. Seejärel suurte asutuste peainseneri või tehnilise teenistuse juhataja kohale.
Nooremast peast tegi ta moto- ja allveesporti, jooksis maratone ja sõitis rattaga pikki distantse. Nüüd ekstreemsused kõrvale heitnud, on jäänud golf ja maalimine.
Prantsuse Instituut esitleb:
05.04–28.06.2024 on Tartus Vanemuise kontserdimajas eksponeeritud nimeka prantsuse fotograafi André Perlsteini ülesvõtted Ameerika jazzilegendididest, ent ühtlasi ka muusika- ja 1960. aastate Pariisi ajaloost, mis on jäädvustatud ikoonilistes kontserdisaalides L’Olympia ja Salle Pleyel, Prantsuse raadios ja televisioonis.
Jazzisõpru tervitavad nii lavalaudadel kui ka kulisside taga võrratud Ella Fitzgerald, Miles Davis, Nina Simone, Ray Charles, Duke Ellington, Cecil Taylor, Cannonball Adderley, John Lee Hooker ja Jimmy Smith.
André Perlstein (snd 1942) on teinud pressi- ja moefotograafina koostööd suurte Prantsuse väljaannetega Elle, L’Express, Paris Match, Le Point, VSD jpt. Prantsuse Instituut tutvustas Perlsteini eesti publikule esimest korda paar aastat tagasi, kui tema unustamatud fotod Prantsuse uue laine võtteplatsidelt olid näitusel Eesti Filmimuuseumis, Artises ja Tartu Elektriteatris.
Fotograaf: André Perlstein (Prantsusmaa)
Kuraator: Ulla Kihva (Prantsuse Instituut Eestis)
Koostöös Vanemuise kontserdimajaga
Neljapäevast, 18. jaanuarist on Vanemuise kontserdimajas avatud Tartu Lastekunstikooli 2023. aasta lõputööde näitus. Näitus jääb avatuks 31. märtsini.
Kõik põhi- ja stuudioõppe õpilased loovad Tartu Lastekunstikooli lõpetamiseks ning diplomi saamiseks lõputööd. Kooli põhiõppe 63. lennu ja stuudioõppe 3. lennu ühisnäitusel on kajastatud noorte erisugused kunstiteosed, mis annavad võimaluse piiluda nende maailmadesse. Tööde loomisel on uuritud iseolemise viise, mälestusi ja nende visualiseerimist, tasakaalu leidmise võimalikkust, loomade elu, keskkonda ja Skandinaavia mütoloogiat. Teoste hulgas võib märgata videomängudest algtõuke saanud töid ja tähelepanelik vaataja leiab üles vihjed ruunikirjadele. Teemade ring peegeldab iga noore omailma.
Lõputöid juhendasid Eve Eesmaa, Katrin Musteikis-Saue, Anita Trink, Epp Loo, Tiina Kuus, Marina Aleksejeva, Piret Kullerkupp, Riho Kall, Eva Labotkin.
Lisainfo:
Keret Altpere
514 9604
Vanemuise kontserdimajas saab 9. novembrist 2023 kuni 3. jaanuarini 2024 vaadata Konrad Mägi Ateljee maalijate 2023. aasta suvel natuurist maalitud motiive – looduse- ja linnavaateid, meremaale ning suviseid lilleseadeid.
Näitusel esinevad Alo Aarsalu, Anna Otsolainen, Eve Valper, Heiki Merila, Heli Järv, Jane Kukk, Kaari Onni, Karin Karlsson, Kersti Kohtla, Koidu Laur, Külli Trummal, Lemme Haldre, Maire Aarsalu, Mari-Ann Remmel, Reeli Hansen, Saima Männo, Uku Paul Tuuling, Ulvi Raudsik, Ülle Tabas. Näituse on kujundanud Alo ja Maire Aarsalu.
Konrad Mägi Ateljee on Tartus tegutsev vabaateljee, mille tegevust haldab ja korraldab MTÜ Konrad Mägi Ateljee Selts. Oluline osa õppetööst on maalimine loomulikus päevavalguses natuuris, millele lisandub joonistus ja krokii elava modelli järgi. Konrad Mägi Ateljee õpet iseloomustab unikaalne järjepidevus: praegused juhendajad on õppinud Heldur Viirese ja Kaja Kärneri käe all; Kaja Kärner oli Ado Vabbe õpilane ja Heldur Viirese õppemeetod põhines samuti Ado Vabbe õpetusel.
Ateljee õpetuse olulisemaid jooni põhineb „puhta vaatamise“ autonoomsel maalitraditsioonil, mida alates 19. sajandi lõpust juurutasid modernistlikud maalijad Prantsusmaal. Sellesama idee tõi Konrad Mägi kaasa Pariisist, kus ta õppis koos teiste eestlastest kunstnikega Académie de la Grande Chaumiere’s. See 1904. aastal asutatud ja siiani tegutsev vabaateljee oli eeskujuks ka kunstikooli „Pallas” maaliosakonna loomisel. Nõukogude okupatsiooni ajal, pärast Pallase sulgemist, jäi alles kooli traditsiooni hoidev maalisuund, mille märksõnadeks on „valgus“, „vaatlemine“, „vorm“, „valguse ja varju jälgimine“, „universaalsus“. Universaalsus tähendab poliitilise dimensiooni puudumist: maalitakse loodus- ja interjöörimotiivi, poseerivat modelli ja linnavaadet, kuid motiiv on vaid vahend, et anda edasi esmatähtsat – värvi ja valgust-varju lõuendi tasapinnal.